Vybavení interiérů kanceláře - FACE interier

Odeslat poptávku

Kancelářská židle MOTIV

Přijít – sednout si – začít: Svět moderní práce klade na výrobky nové nároky. Věci by měly být okamžitě funkční, snadno pochopitelné a využitelné různými lidmi. U kancelářských židlí to znamená, že nikdo nechce trávit čas nastavováním spousty páček, jen aby se konečně pohodlně usadil. Tento trend důsledného zjednodušování se odráží v řadě kancelářských židlí motiv s automatickým rozpoznáváním tělesné hmotnosti.

Otočné židle přinášejí významný ergonomický přínos. V minulosti stanovovaly ergonomické standardy různé normy a předpisy. K dispozici byla celá řada individuálních možností nastavení, jenže ta se bohužel v praxi často nepoužívala nebo používala nesprávně. Společnost Wiesner-Hager proto vyvinula kancelářskou židli motiv s automatickým rozpoznáváním tělesné hmotnosti, která se přizpůsobuje měnící se pracovní situaci a potřebám uživatele. Židle se zaměřuje na klíčové ergonomické požadavky: podporu pasivního pohybového aparátu, odlehčení meziobratlových plotének a aktivaci kardiovaskulárního systému pomocí dynamického sezení. To, co se ve světě IT označuje jako „využitelnost“, platí i pro kancelářské židle: výrazně zjednodušené používání a intuitivní ovládání namísto četných nastavovacích páček. Mnoho uživatelů nemá čas ani chuť zabývat se jemným nastavováním otočné židle: chtějí prostě přijít, sednout si a začít. Prohlubující se decentralizace práce také znamená, že pracovní místa častěji využívají různí lidé. Nejen z tohoto důvodu by měly být kancelářské židle připraveny k okamžitému použití, aniž by se zapomínalo na ergonomii.

Nový přístup k ergonomii: mechanismus twist-balance.

Mechanismus twist-balance židle motiv využívá výhod synchronního mechanismu a zbavuje se složitých běžných mechanismů. Automaticky zjišťuje hmotnost a stačí mu k tomu velmi málo součástí, protože využívá kinetické vlastnosti materiálů. Předepnutá pružina z vysokopevnostního polymerního plastu reaguje na hmotnost těla uživatele, hned jak se posadí: čím větší váze je pružina vystavena, tím větší klade odpor. Automaticky se tak reguluje tlak na opěradlo a vytváří se intuitivní pocit ze sezení. Není nutné žádné jemné nastavení, protože motiv se umí přizpůsobit širokému rozsahu uživatelů od 50 do 120 kg. Stisknutím tlačítka lze opěradlo zablokovat v nejpřednější poloze. Konstrukce mechanismu zajišťuje pružnost opěradla, která podporuje mikropohyby páteře, a tím stimuluje přísun živin do meziobratlových plotének.

Vyrobeno : Česká republika

<< zpět na předchozí stránku

Webdesign MHServis.cz

zpět